Jak walczyć o odszkodowanie po śmierci ubezpieczonego?

Dodano 12.10.2023

Nie daj się ubezpieczycielowi!

Śmierć bliskiej osoby to zawsze trudne i bolesne przeżycie. W takiej sytuacji, oprócz żalu i smutku, należy również pamiętać o kwestiach finansowych. Jeśli osoba zmarła miała wykupione ubezpieczenie na życie, jej rodzina może liczyć na wypłatę świadczenia.

Niestety, zdarza się, że ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak:

  • Błędy w polisie ubezpieczeniowej
  • Niedopełnienie przez ubezpieczonego warunków umowy
  • Wyłączenie zdarzeń

Jeśli otrzymałeś decyzję o odmowie wypłaty odszkodowania, nie zwlekaj z podjęciem kroków. Masz prawo walczyć o swoje prawa i uzyskać należne Ci pieniądze.

Jak walczyć o odszkodowanie po śmierci ubezpieczonego?

Oto kilka wskazówek:

  1. Zrozum, dlaczego ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania. Przeanalizuj decyzję ubezpieczyciela i sprawdź, czy są w niej jakieś nieprawidłowości.
  2. Przygotuj odwołanie od decyzji ubezpieczyciela. Odwołanie powinno zawierać szczegółowe uzasadnienie, dlaczego uważasz, że decyzja ubezpieczyciela jest niesłuszna.
  3. Składają odwołanie do ubezpieczyciela. Odwołanie możesz złożyć w formie pisemnej, elektronicznej lub ustnej.
  4. Jeśli ubezpieczyciel nie uwzględni Twojego odwołania, możesz skierować sprawę do sądu.

Kancelaria prawna Paweł Oroń oferuje pomoc osobom, które otrzymały decyzję o odmowie wypłaty odszkodowania po śmierci. Nasi specjaliści pomogą Ci przygotować odwołanie od decyzji ubezpieczyciela i, w razie potrzeby, reprezentować Cię w sądzie.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy naszej kancelarii?

  • Mamy wieloletnie doświadczenie w sprawach odszkodowawczych
  • Posiadamy szeroką wiedzę z zakresu prawa ubezpieczeniowego
  • Zawsze walczymy o interesy naszych klientów

Nie pozwól, aby ubezpieczyciel odebrał Ci to, co Ci się należy. Skontaktuj się z nami już dziś i dowiedz się więcej o naszych usługach.